Dailininkė Neringa Dubietytė

Neringa Bytautienė

Neringa Dubietytė (g.1989) 2012m. baigė Vilniaus Dailės Akademiją. Šiuo metu gyvena Klaipėdoje. 2016 m. įkūrė nepelno siekiančią Viešąją Įstaigą „Meno ir mokymų centras“. Čia pati menininkė su kolegomis veda įvairius meno mokymus, seminarus, užsiėmimus. 2017 m. atidarė tapybos studiją „Pilies dirbtuvių“ meno inkubatoriuje Klaipėdoje.  Būtent čia ir gimsta kūrėjos paveikslai.

Pati N. Dubietytės kūryba dažnai labai asmeniška. Tą matome iš gilių asmeniškų temų, probleminių klausimų iškėlimo sau ir kitiems, visą tai iliustruoja pavyzdžiui ištraukos iš asmeninio dienoraščio (tekstilinis fotospaudos ir siuvinėjimo darbas „Fikcija-realybė: Vaikystė“).

Menininkės darbuose priemonės visada tarnauja idėjai. Jos pasirenkamos tokios, kurios geriausiai atskleistų norimą žiūrovui pasakyti mintį. Dažniausiai pasitaikantys motyvai yra: gamta, žmogus. Ypatingą dėmesį skiria spalvai, šviesai. Dailininkės darbai dažniausiai yra labai subtylūs. Visą menininkės kūrybą įkvepia meilė visai kūrinijai – gyvenimui, žmogui bei vis tai pačiai ir kitokiai gamtai. 

Susisiekite

Parašykite komentarą

Facebook'as